تاريخ : ۸۷/۰۵/۱۶ | | نویسنده : حمید نمازی

کراس اووری است از نیسان ٬ که عرضه کننده تلفیق بی نظیریست از طراحی جدید ٬ کارایی یک SUV و سواری یک سدان اسپرت .در سال ۲۰۰۶ نیسان مورانو امتیازات بالایی را در زمینه قطعات و کارایی و طراحی از موسسه معتبر جی دی پاور دریافت کرده است.

مورانو قدرت خود را از یک موتور ۳.۵ لیتری V6 DOHC که به یک گیربکس Xtronic CVT ( گیربکس با ضریب دنده متغیر ) متصل است ٬ می گیرد .گیربکس Xtronic CVT به مانند بقیه گیربکسهای پیشرفته نیسان دارای خواص اسپرتی می باشد . با استفاده از این گیربکس مورانو دارای شتابگیری خوب در عین حال آرام و بیصدا می باشد . از خواص دیگر این گیربکس بالا بردن راندمان سوخت می باشد . در سال ۲۰۰۷ مورانو تغییرات کمی را نسب به سال ۲۰۰۶ داشته است که از جمله نشان دهنده فشار باد لاستیک ( TPMS ) و چراغ هشدار دهنده کمربند ایمنی برای راننده و سرنشین جلو میباشد. بیل بوسلی مدیر قسمت نیسان می گوید : مورانو تشکیل شده از دینامیک عالی ٬ موتور استاندارد ۳.۵ لیتری V6 ٬ گیربکس Xtronic CVT به همراه کارایی یک SUV برای بیرون شهر و تعطیلات آخر هفته مهیج .ایشان ادامه می دهند : در واقع بررسی بیش از ۶۳۰۰۰ خودرو مورانو و نظر سنجی از صاحبان آن توسط جی دی پاور نشان می دهد خودرو مورانو از بهترین قطعات تشکیل شده و مورانو همان کراس اووری است که خریدارن بدنبال خرید آن هستند .

مورانو ابتدا برای بازار ایالات متحده طراحی و مهندسی شده بود ولی اکنون این اتومبیل در تعداد زیادی از کشورها در سراسر جهان فروخته می شود .مورانو یک پیشنهاد مهیج است برای تعداد رو به افزایش کسانی که به دنبال یک کراس اوور هستند . طراحی مدرن و منحصر به فرد مورانو این اجازه را به مهندسین نیسان داده تا از پلت فرم FF-L (موتور جلو دیفرانسیل جلو ) نیسان برای آن استفاده کنند. در واقع پلت فرم مورانو همان پلت فرم ماکسیما و Quest می باشد .پلت فرم FF-L باعث قرار گرفتن چرخها در گوشه ها ودر نتیجه فاصله زیاد بین دو محور عقب و جلو می شود . این موضوع باعث قابلیت کنترل خوب ٬ هندلینگ خوب و چسبنده ٬ اتاق بزرگتر و استیل قابل انعطاف می شود.

در سال ۲۰۰۷ روکش چرم برای پنج صندلی مورانو فراهم شده است .از دیگر امکاناتی که در سال ۲۰۰۷ اضافه شده است می توان از این موارد نام برد : تنظیم در چهار جهت برای صندلی راننده ( در ده جهت برای مدلهای SE و SL ) ٬ مونیتور دید عقب ( استاندارد در مدلهای SE و SL ) ٬ مونیتور LCD هفت اینچی ( استاندارد برای تمام مدلها ) ٬ سیستم ایربگ پیشرفته ( AABS ) و کنترلهای روی فرمان دارای چراغ . از دیگر وسایل رفاهی مورانو شامل دستگاه کنترل دما دوکاناله اتوماتیک ٬ ایر کاندیشن عقب که خروجی آن بر روی ستون B قرارگرفته و شیشه برقی خودکار می باشد. نیسان همچنین از آلومینیوم واقعی به صورت گسترده در داخل اتاق مورانو استفاده کرده است . برروی درها ٬ کنسول مرکزی ٬ پانل وسط و رکابها از مواردیست که در آنها از آلومینیوم استفاده شده است .رادیو ماهواره ای ٬ سیستم صوتی ۲۲۵ وات Bose به همراه هفت بلندگو ٬ مونیتور رنگی LCD هفت اینچی همراه با HVAC و سیستم ناویگیشن نیز به عنوان آپشن اضافه قابل سفارش می باشد .

داخل مورانو در یک کوپل دو رنگه قهوه ای و شکلاتی نیز عرضه می شود که ترکیب زیبایی را بوجود می آورند . فاصله زیاد بین دو محور همچنین فنربندی غقب که به صورت اتصال چند نقطه ای فشرده می باشد ٬ موجب ایجاد یک اتاق جادار و فضای بار خوب در عقب اتومبیل شده است ٬ که این فضا با خوابیدن صندلیهای عقب افزایش نیز می یابد . در بخش ایمنی لوازم زیادی به صورت استاندارد در مورانو عرضه می شود . کمربندهای پیش کشنده برای راننده و سرنشین جلو ٬ سیستم LATCH که وظیفه نگهداری و کنترل صندلی بچه را بر عهده دارد ٬ سیستم ایربگ پیشرفته و ایربگهای جانبی پرده ای بخشی از این تجهیزات می با شند .ساختمان بدنه در عقب و جلو به گونه ایست که سبب تقسیم انرژی حاصل از تصادف و حفاظت از سرنشینان میشود.

 

 

 

 

 
مسکن ها